Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 24/04/2017
00:00 - 01:00

Location
Tallinna Majanduskool

Categories No Categories


24. aprillil kell 12–13 toimub projektijuhi kutsete ja IPMA ICB sertifitseerimise infopäev, kus räägime vastavate eksamite korrast ning jagame näpunäiteid, kuidas nendeks valmistuda.

Infopäev toimub Tallinna Majanduskoolis

Pane ennast kirja!

 

Projektijuhtimise kompetentsid

Miks me peaksime projektijuhtimist tähtsustama? Mis eristab projektijuhtimist lihtsalt juhtimisest? Mida aeg edasi, seda enam räägitakse koostööst ja selle tähtsusest iga meie tegevuse juures. See, kuidas me koostööd korraldame, see ongi projektijuhtimise olemus, see on koordineerimine. Ajalooliselt seostub juhtimine võimu omamisega kellegi või millegi üle. Projektijuhtimine ei saa aga võimul põhineda, sest ühekordsel eesmärgil koordineeritakse koostööd erinevate osapoolte vahel, kellel on igaühel enda organisatsioonistruktuur. Projekti juures on vaja saavutada kokku lepitud riskitasemel võimalikult lühikese ajaga, võimalikult väikese eelarvega maksimaalne tulem.

Me märkame kerkimas uusi ja uhkeid hooneid, me kasutame erinevaid teenuseid. Infotehnoloogia areneb, me oleme e-riik. Kõik ettevõtted arendavad midagi. Kui projekt õnnestub, näeme me tellijat ja tulemit, kuid meie ees jäävad sageli märkamatuks inimesed, kes on selle tulemi meieni toonud. Kui aga projekt peaks ebaõnnestuma, on need inimesed äkki meie jaoks nähtavaks muutunud. Ebaõnnestumistest me õpime, me õpime enda kogemustest. Keegi ei võtaks tööle projektijuhti, kes ei ole kordagi ebaõnnestunud ja sellest õppinud. Kuid me peame nägema ja märkama neid inimesi ka siis, kui tulem on positiivne.

Kuna areng erinevates sektorites toimub kiiresti, huvitatud osapoolte arv aina kasvab ja projektid muutuvad rahvusvahelisteks, siis selleks, et projekt õnnestuks, peab projektijuht oskama ka nendes muutuvates tingimustes koostööd korraldada. Sel hetkel ei piisa selleks enam ainult loomulikust andest, vaid selleks on vaja osata rääkida „ühist keelt“, saada samamoodi aru sõnakasutusest, jagada kogemusi ja õppida nendest ja omada teadmiseid projektijuhtimise metoodikatest.

Kuhu suunas projektijuhtimise praktikad liiguvad? Vastus sellele on ühene. Üha enam hakkab olema nõudlus kutsetunnistusega ja/või sertifitseeritud projektijuhtide järele. Ühiskond liigub selles suunas, et Eestis saaks olema nähtavad projektijuhtimise tippspetsialistid, kelle järele on suur nõudlus. Ole Sina üks nendest!

Bookings

Broneerimine on sellel sündmusel suletud.